Artykuły

Jak przestawić okna na tryb zimowy? Regulacja okien - instrukcja krok po kroku

Czy wiesz, że możesz samodzielnie wyregulować swoje okna na zimę? Kontrola rozszczelnienia jest bardzo prosta, a przynosi wiele zalet. Przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak przestawić okna PVC na tryb zimowy!

Co to jest tryb zimowy w oknach?

Tryb zimowy to nic innego jak regulacja docisku uszczelki. W ten sposób możesz zwiększyć docisk skrzydła do ramy. Żeby to zrobić, musisz ustawić w odpowiedniej pozycji zaczep w okuciach okna. Dzięki temu przez okno nie będzie dochodziło zimne powietrze z zewnątrz ani uchodziło ciepłe z Twojego wnętrza.

Dlaczego warto zmienić tryb okna na zimę?

W lecie chętniej zwiększamy ilość powietrza, które wpada do domu nie tylko przez uchylanie okien. Tryb letni w oknach tworzy mikroszczeliny, przez które również do wewnątrz trafia świeże powietrze. Czego innego potrzebujemy jesienią i zimą, dlatego po lecie warto zmienić tryb okien. Tryb zimowy pozwoli Ci zatrzymać ciepło w mieszkaniu, przez co nie tylko odczujesz znaczny komfort wewnątrz w chłodne dni, ale i zaoszczędzisz na ogrzewaniu. 

Jak przestawić okna w tryb zimowy?

Regulacja okna jest bardzo prosta i można ją wykonać w większości okien i drzwi balkonowym samodzielnie. Podstawową linią w oknach Bogdański jest Winkhaus aktivPilot, dlatego posłużmy się tym przykładem. Gdy otworzysz okno, spójrz na jego bok - zobaczysz śrubę - ośmiokątny grzybek, który jest zbudowany na zasadzie mimośrodu. Zimowa regulacja docisku polega na ustawieniu go w położeniu, które uzyska największy docisk - tym samym dużą szczelność. Możesz zobaczyć poszczególne tryby na grafice od Winkhaus w załączniku.

Warto wcześniej wyczyścić ramę, uszczelki i sprawdzić, czy nie ma problemu z wentylacją w mieszkaniu - w takim przypadku, gdyby problem się pogłębiał po przestawieniu na tryb zimowy, zawsze możesz szybko przywrócić poprzednie ustawienie okna. Warto również zrobić zdjęcie, by wiosną wrócić do trybu letniego, czyli mniejszego docisku.

Pliki do pobrania

Regulacja okna - tryb zimowy, tryb letni Rozmiar: 0.02 Mb    Typ: jpeg

Skorzystaj z programu razem z nami.

Pomożemy z Ci z formalnościami.

Nasza oferta

Szeroka oferta
bezpośrednio od producenta

Zobacz więcej