facebook google + instagram
 
EN   |   DE   |   IT
 

Drzwi Przesuwne Tarasowe

drzwi_przesuwne_husariaDrzwi tarasowe HUSARIA

Od kilku lat dzięki zastosowaniu profili i szyb o bardzo niskich współczynnikach następuje powrót do dużych przeszkleń w budynkach mieszkalnych.

Firma Bogdański była zupełnym pionierem w produkcji Drzwi tarasowych unoszonoprzesuwnych oznaczanych skrótowo HST.

W roku 2002 Drzwi Tarasowe BOGDAŃSKI unoszono-przesuwne zdobyły główną nagrodę na 6 Targach Budownictwa w Nowym Sączu. Dzięki takim rozwiązaniom konstrukcyjnym drzwiom ,,urosły skrzydła” /można wykonać skrzydło o szer.1,7 m/. Drzwi takie nie są tanie, dodają budynkowi splendoru, dlatego nazwaliśmy ten produkt HUSARIA.

Drzwi Tarasowe Husaria Premium o szerokości 4m i wysokości 2,3m z szyba UG=0,5W (m2*K) osiągają całkowity współczynnik 0,71 W (m2*K), czyli spełniają warunki techniczne drzwi do budownictwa pasywnego.

Maksymalna szerokość (rozpiętość) zewnętrzna (ramy) może wynosić 6 m. Wielkość jednego skrzydła przesuwanego może wynosić 3 m szer. x 2,5 m wys.

Drzwi takie mogą mieć zewnętrzne okładziny aluminiowe, dzięki czemu mogą uzyskać dowolny kolor z palety RAL oraz wzrasta ich żywotność.

Drzwi można zaryglować w dowolnym miejscu przesunięcia. Dzięki dużym przeszkleniom dają możliwość obcowania z otoczeniem bez konieczności wychodzenia z domu.

Inną propozycją bardziej ekonomiczną jest system drzwi tarasowych z dolnymi wózkami BOGDAŃSKI DuoPort SUV.

Zupełnie zmodyfikowany system wózków o 20% większa średnica rolek, podwójne wózki w dużych skrzydłach, amortyzatory sprawiły że obsługa jest bardzo przyjemna-intuicyjna.

Można wykonać skrzydło o wysokości 2,5 m szerokości 3 m oraz użyć pakietu 3 szybowego, dźwiękochłonnego o wadze do 200 kg. Można powiedzieć że takie pomieszczenie zaczyna oddychać. Całość Drzwi Tarasowych Husaria HST może wynosić 6m szerokości.

 • Okucie -Winkhaus HST unoszono-przesuwne
 • pakiety 3 szybowe U=0,5, dźwiękochłonne, antywłamaniowe
 • Klamki systemowe - HST aluminiowe

Audionautix: Noel – na licencji Creative Commons Attribution ( https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Wykonawca: http://audionautix.com/

Drzwi Tarasowe Bogdański
DRAGON Smart Slide

Drzwi-Tarasowe-Bogdanski-DRAGON-Smart-Slide2

Dragon smart-slide to nowe rozwiązanie w segmencie drzwi/okien przesuwnych. Jest to lżejsza konstrukcja do nieco mniejszych przeszkleń.

Szybko, łatwo, dzięki zaawansowanej technologii. Takie było nasze założenie przy wprowadzaniu do oferty tego systemu drzwi tarasowych. Nawiązując nazwą - Dragon, do historycznych grup polskiej jazdy dajemy produkt praktyczny i skuteczny w codziennym życiu, łącząc przestrzeń ogrodu z salonem przy pomocy intuicyjnych, suwanych drzwi.

Główne zalety:

 • ryglowanie na całym obwodzie
 • proste, lekkie rozsuwanie drzwi
 • wymiary zewnętrzne do 5,85m szerokości
 • wymiary jednego skrzydła 1,5m szerokość x 2,3m wysokość
 • systemy o szerokości zestawu 104 mm z uszczelnieniem zewnętrznym
 • Możliwość nakładek aluminiowych z kolorami w/g palety RAL bądź struktur  drewnopodobnych

Easy Lemon 60 Second – na licencji Creative Commons Attribution ( https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Źródło: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1200077
Wykonawca: http://incompetech.com/

Drzwi tarasowe, przesuwne, DRAGON SMART-SLIDE to nowe rozwiązanie w segmencie drzwi/ okien przesuwnych. Jest to lżejsza konstrukcja do nieco mniejszych przeszkleń niż Drzwi Tarasowe HUSARIA. Zaletą ich jest, intuicyjna, łatwość obsługi. Przemyślana kombinacja rozwiązań technicznych sprawia, że Dragon smart-slide osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności. Wszystko to dzięki odpowiednio dopasowanym uszczelkom obwodowym skrzydła, które poprzez przekręcenie klamki są dociskane poprzecznie do ościeżnicy, po całym obwodzie. Uzyskanie dużej szczelności zapewniają również punkty ryglowania w obszarze słupka. Drzwi takie mogą mieć zewnętrzne okładziny aluminiowe, dzięki temu mogą uzyskać dowolny kolor z palety RAL oraz wzrasta ich żywotność.

Możliwa wersja ekonomiczna drzwi o mniejszej szerokości zabudowy z zachowaniem walorów statycznych i wizualnych drzwi o szerszej zabudowie. Szczegóły u sprzedawcy.

Oszczędność miejsca

Zastosowanie drzwi przesuwnych Dragon Smart-Slide to również krok w kierunku optymalnego wykorzystania powierzchni wewnątrz pomieszczenia, gdyż otwarcie drzwi nie wymaga rozwarcia skrzydeł, które głęboko „wchodziłyby” w przestrzeń mieszkalną. Drzwi smart-slide można wykonać w dwóch schematach A oraz C:

 • A: 2-kwaterowe – z jednym skrzydłem ruchomym
 • C: 4-kwaterowe – z dwoma środkowymi skrzydłami ruchomymi

17

Drzwi tarasowe BOGDAŃSKI DuoPort SUV

Inną propozycją bardziej ekonomiczną jest system drzwi tarasowych z dolnymi wózkami BOGDAŃSKI DuoPort SUV. Zupełnie zmodyfikowany system wózków o 20% większa średnica rolek, podwójne wózki w dużych skrzydłach, amortyzatory sprawiły że obsługa jest bardzo przyjemna-intuicyjna. Można wykonać skrzydło o wysokości 270 cm szerokości 200 cm. oraz użyć pakietu 3 szybowego, dźwiękochłonnego o wadze do 200 kg. Można powiedzieć że takie pomieszczenie zaczyna oddychać.

 

Spacer 3D

Usiądź wygodnie i odwiedź
naszą firmę on-line!

Poznaj nas bliżej

Odwiedź nasze konto
na YouTube

Po godzinach

Wspieramy lokalny sport
i drużyny piłkarskie

 

Bogdanski
Fabryka Okien i Drzwi

33-300 Nowy Sącz
ul. Kolejowa 16

Firma

O nas
Nagrody
Realizacje
Po godzinach
Spacer 3D
Polityka prywatności
Kontakt

Produkcja

Okna PVC
Drzwi PVC
Drzwi Przesuwne Tarasowe
Stolarka aluminiowa
Bramy Garażowe Bogdański

Sprzedaż

Okna PVC
Drzwi wejściowe PVC
Drzwi Przesuwne Tarasowe
Stolarka aluminiowa
Bramy Garażowe Bogdański
Rolety
Drzwi Zewnętrzne - Wejściowe
Drzwi techniczne
Drzwi wewnętrzne
Okna drewniane
Okna dachowe
Parapety
Montaż
Realizacje

Zapraszamy do kontaktu

telefon:
+48 18 443-69-98

e-mail:
firma@bogdanski.com.pl

nasze oddziały:
lokalizacja