facebook google + instagram
 
EN   |   DE   |   IT
 

OKNA BOGDAŃSKI z systemem ANTYSMOG

Wraz ze spadkiem temperatur, w sezonie  grzewczym, stan powietrza zmienia się diametralnie. Już można odczuć przykry, drażniący zapach z naszych kominów, pomimo dodatnich temperatur na zewnątrz. Stan powietrza z dnia na dzień  pogarsza się. W  gminie Kamionka Wielka, gdzie produkowane są OKNA BOGDAŃSKI uruchomiono system  monitoringu jakości powietrza. Zaskoczeniem był raport z pomiaru jakości powietrza ze stacji mobilnych, poprzedzający instalację na stałe całego systemu.

Wynikło z niego że jakość powietrza w Gminie Kamionka Wielka wcale nie jest lepsza niż w Krakowie czy Nowym Sączu. Mając to na względzie zamontowano w każdym sołectwie czujnik pyłu zawieszonego PM 2,5 oraz PM 10. Urządzeń jest 8. Wskazania czujników na bieżąco można śledzić na stronie https://map.airly.eu/en/ z której można pobrać także aplikację na telefon komórkowy.

Pyły zawieszone: PM10 i PM2.5

Pył PM10 składa się z mieszaniny cząstek zawieszonych w powietrzu, będących mieszaniną substancji organicznych i nieorganicznych. Pył zawieszony może zawierać substancje toksyczne takie jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (np. benzo/a/piren), metale ciężkie oraz dioksyny i furany. Pył PM10 zawiera cząstki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych i płuc. Poziom dopuszczalny dla stężenia średniodobowego wynosi 50 µg/m3 i może być przekraczany nie więcej niż 35 dni w ciągu roku. Poziom dopuszczalny dla stężenia średniorocznego wynosi 40 µg/m3, a poziom alarmowy 200 µg/m3.

Pył PM2,5 zawiera cząstki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych, płuc oraz przenikać do krwi. Docelowa wartość średnioroczna dla pyłu PM2,5 wynosi 25 µg/m3, poziom dopuszczalny 25 µg/m3, a poziom dopuszczalny powiększony o margines tolerancji dla 2012r. 27 µg/m3.

OKNA BOGDAŃSKI z systemem ANTYSMOG

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników naszych okien, Firma Bogdański wdrożyła do produkcji OKNA BOGDAŃSKI z systemem ANTYSMOG.

Zaletą naszego flagowego  rozwiązania jest dostarczenie czystego powietrza do mieszkania bez ,, dziurawienia,, okna. Powietrze dostarczane jest w górnym odcinku, ponad oścież okna. Okno utrzymuje bardzo dobre parametry izolacyjne. Powietrze dostaje się do mieszkania w sposób kontrolowany.

Zanieczyszczenia typu pył PM10 zostają zatrzymane ( do 85 %) na filtrze zewnętrznym.

OKNA BOGDAŃSKI z systemem ANTYSMOG

Minimalistyczny wygląd tego rozwiązania i korzyści zdrowotne przemawiają za wyborem OKIEN  BOGDAŃSKI z systemem ANTYSMOG.

Koszt takiego rozwiązania oscyluje w granicach 250 pln. Filtry  należy wymieniać w zależności od stopnia zanieczyszczenia występującym w rejonie użytkowania okna. Na pewno istnieje potrzeba wymiany filtra dwa razy do roku. Koszt filtra to średnio 30 pln.

Można odwrócić sytuację i zadać pytanie- czy za 30 pln zgodziłby się Pan, Pani, wpuścić
Smog do swojego domu ?

baner smog1200x200

Spacer 3D

Usiądź wygodnie i odwiedź
naszą firmę on-line!

Poznaj nas bliżej

Odwiedź nasze konto
na YouTube

Po godzinach

Wspieramy lokalny sport
i drużyny piłkarskie

 

Bogdanski
Fabryka Okien i Drzwi

33-300 Nowy Sącz
ul. Kolejowa 16

Firma

O nas
Nagrody
Realizacje
Po godzinach
Spacer 3D
Polityka prywatności
Kontakt

Produkcja

Okna PVC
Drzwi PVC
Drzwi Przesuwne Tarasowe
Stolarka aluminiowa
Bramy Garażowe Bogdański

Sprzedaż

Okna PVC
Drzwi wejściowe PVC
Drzwi Przesuwne Tarasowe
Stolarka aluminiowa
Bramy Garażowe Bogdański
Rolety
Drzwi Zewnętrzne - Wejściowe
Drzwi techniczne
Drzwi wewnętrzne
Okna drewniane
Okna dachowe
Parapety
Montaż
Realizacje

Zapraszamy do kontaktu

telefon:
+48 18 443-69-98

e-mail:
firma@bogdanski.com.pl

nasze oddziały:
lokalizacja